Apiterapia, Uloterapia, Apiinhalacja
Na co pomaga apiterapia?
Osoby cierpiące na bezsenność szybko zauważą poprawę jakości snu, również osoby skarżące się na chroniczne zmęczenie, już po paru wizytach w apidomkach zauważą przypływ sił witalnych i ogólną poprawę stanu zdrowia.
Apiinhalacja pomaga osobom chorującym na serce, zmniejsza odczuwanie duszności i wzmacnia serce, pozwala również zniwelować przykre dolegliwości pozawałowe i zadyszkę.
Ulowe powietrze jest zjonizowane i antyseptyczne, doskonale działa na górne i dolne drogi oddechowe. Jest wolne od bakterii, wirusów i chorobotwórczych grzybów a przy tym cudownie pachnie miodem i propolisem. Nawet osoby po przebytym COVID-19 i nadal uskarżające się na problemy oddechowe, mogą już po paru sesjach w domku poczuć znaczną różnicę w oddychaniu. Przy problemach oddechowych zaleca się 2-3 wizyty w tygodniu.
Osoby nerwowe, żyjące w ciągłym stresie powinny skorzystać z Uloterapii, ponieważ obcowanie z naturą, spokój, dźwięk wydawany przez pszczoły to prawdziwy balsam na skołatane nerwy.
Uloterapia wspomaga poprawę krążenia, pomaga w leczeniu astmy, trądziku, wszelkich uczuleń, chorób układu nerwowego ( stwardnienie rozsiane, niedowład czy porażenie mózgowe), chorób układu moczowego ( zapalenie nerek czy gruczołu krokowego). Wspomaga leczenie wielu innych chorób.
Jak się przygotować na wizytę u pszczółek?
Przede wszystkim do obcowania z naturą nie potrzebujemy telefonów ani innych urządzeń elektronicznych. Prosi się by na czas Uloterapii zostawić sprzęt elektroniczny w aucie lub w szafce specjalnie do tego przygotowanej.
Pszczoły mają doskonały węch, muszą czuć cały czas królową, która wydziela feromony i dlatego przed przebywaniem w apidomku nie należy używać perfum czy dezodorantów. Podczas zabiegu nie wskazany jest hałas czy wstrząsy mogące niepokoić rodzinę pszczelą. Pamiętajmy, że to my jesteśmy ich gośćmi i nie powinniśmy zakłócać swoim zachowaniem ich codziennego rytmu życia.
Na apisesję można zabrać ze sobą poduszkę, kocyk i na przykład książkę.
APIDOMKI czy to bezpieczne???
Nasz domek zbudowane jest z drewna, wewnątrz znajdują się dwie leżanki, a pod leżankami są 4 ule, co oznacza, że przebywa w nich około 200 tysięcy pszczół !!! Pszczoły znajdują się za gęstą siatką przez którą przedostaje się tylko powietrze ulowe, pachnące miodem, pyłkiem i dość intensywnie propolisem. Obcowanie z pszczołami jest wiec absolutnie bezpieczne. W domku nie ma elektryczności.
Ile powinna trwać Uloterapia?
Uloterapia może trwać od 10 minut do kilkunastu godzin. Najczęściej sesja trwa 60 minut. W domkach można posiedzieć lub poleżeć. Można poczytać książkę lub porozmawiać.
W naszych domku można również przenocować!