Zapraszamy w weekendy od 1000 do 1600

W tygodniu grupy przedszkolne i szkolne.

Zapraszamy w weekendy 1000-1600

W tygodniu grupy przedszkolne i szkolne.

30 listopada
 - 29 grudnia

Poznaj mieszkańców Mini Zoo na Farmie Goławice

Mini Zoo na Farmie Goławice to dom dla różnorodnych zwierząt.

Poznaj kilka ciekawostek na ich temat i koniecznie odwiedź Mini Zoo na Farmie Goławice! W godzinach 11:00 13:00 i 15:00 po Farmie oprowadza przewodnik i opowiada ciekawostki o zwierzętach Mini Zoo.

Kozy Anglonubijskie

Koza anglonubijska należy do jednych z największych i najcięższych ras tych zwierząt na świecie. Występuje w dwóch typach: angielskim i amerykańskim. Różnice między nimi nie są duże. Typ brytyjski jest nieco mniejszy. Hodowcy szybko docenili zalety tej kozy, w związku z czym stała się ona popularna również poza Wyspami Brytyjskimi. Trafiła m.in. do Holandii, a nawet do Ameryki Południowej, gdzie lokalne rasy są uszlachetniane kozą anglonubijską.
Najbardziej charakterystyczną cechą rasy jest głowa – noszona wysoko, z wyraźnie zaznaczonym rzymskim nosem oraz szerokie, opadające i długie uszy sięgające minimalnie 2,45 cm poza czubek pyska. Zakończenia uszu powinny być zaokrąglone i lekko wygięte do przodu. Ciemne oczy w kształcie migdałów są odzwierciedleniem spokojnego charakteru tych zwierząt. Widoczne zęby są błędem w wyglądzie osobnika wpisanego do ksiąg, lecz nie dyskwalifikują go z wpisu. Jest to rasa bezrożna. U osobników, u których wystąpiły zawiązki rogów, dekornizację przeprowadza się do drugiego tygodnia życia. Szyja jest smukła, długa i elastyczna. Nogi są długie i mocne. Nadają postawie kozy dumny wygląd.
Masa ciała kozła powinna mieścić się w przedziale od 90 do 140 kg. Jego wysokość w kłębie wynosi minimum 88 cm. Samica waży około 70 kg, ale może osiągać nawet 110 kg. Jej wysokość w kłębie wynosi co najmniej 76 cm. Wymię musi być gładkie, szerokie oraz półkuliste. Połówki wymienia powinny być tej samej wielkości, z zaznaczonym silnym więzadłem. Sierść jest krótka, błyszcząca oraz jedwabista z dopuszczalnymi wszystkimi kolorami umaszczenia. U kozła występuje dłuższa sierść na brodzie oraz klatce piersiowej.Koza anglonubijska należy do jednych z największych i najcięższych ras tych zwierząt na świecie. Występuje w dwóch typach: angielskim i amerykańskim. Różnice między nimi nie są duże. Typ brytyjski jest nieco mniejszy. Hodowcy szybko docenili zalety tej kozy, w związku z czym stała się ona popularna również poza Wyspami Brytyjskimi. Trafiła m.in. do Holandii, a nawet do Ameryki Południowej, gdzie lokalne rasy są uszlachetniane kozą anglonubijską.Najbardziej charakterystyczną cechą rasy jest głowa – noszona wysoko, z wyraźnie zaznaczonym rzymskim nosem oraz szerokie, opadające i długie uszy sięgające minimalnie 2,45 cm poza czubek pyska. Zakończenia uszu powinny być zaokrąglone i lekko wygięte do przodu. Ciemne oczy w kształcie migdałów są odzwierciedleniem spokojnego charakteru tych zwierząt. Widoczne zęby są błędem w wyglądzie osobnika wpisanego do ksiąg, lecz nie dyskwalifikują go z wpisu. Jest to rasa bezrożna. U osobników, u których wystąpiły zawiązki rogów, dekornizację przeprowadza się do drugiego tygodnia życia. Szyja jest smukła, długa i elastyczna. Nogi są długie i mocne. Nadają postawie kozy dumny wygląd.Masa ciała kozła powinna mieścić się w przedziale od 90 do 140 kg. Jego wysokość w kłębie wynosi minimum 88 cm. Samica waży około 70 kg, ale może osiągać nawet 110 kg. Jej wysokość w kłębie wynosi co najmniej 76 cm. Wymię musi być gładkie, szerokie oraz półkuliste. Połówki wymienia powinny być tej samej wielkości, z zaznaczonym silnym więzadłem. Sierść jest krótka, błyszcząca oraz jedwabista z dopuszczalnymi wszystkimi kolorami umaszczenia. U kozła występuje dłuższa sierść na brodzie oraz klatce piersiowej.

Kozy Anglonubijskie

Zdjęcia z Mini Zoo na Farmie Goławice

Poznaj inne zwierzęta,
które spotkasz w Mini Zoo na Farmie Goławice

Na naszej Farmie mieszka już ponad 150 zwierząt!

Ara ararauna

Kakadu żółtoczuba

Kakadu białoczuba

Alpaka suri 

Alpaka huacaya  

Lamy

Kapibara

Osioł zwyczajny  

Osioł Poitou

Karakal stepowy 

Fenek pustynny

Surykatka

Marmozeta geoffrey 

Tamaryna czerwonobrzucha

Tamaryna białoczuba

Tamaryna cesarska

Wielbłąd baktrian

Pieski preriowe

Szop pracz

Jeżozwierz

Króliki

Lemur Kata

Skunks

Żółw sulcata

Renifer tundrowy

Kangur parma

Wyderka orientalna

Ostronos rudy

Owce Kameruńskie

Owca babydoll 

Owca waliserska  

Koza zwyczajna  

Mini koza  

Koza angorska

Kozy Anglonubijskie

Kozy walizerskie 

Pelikan różowy

Sowa szlarogłówka

Sowa śnieżna 

Puszczyk Uralski 

Sowa Pójdźka

Puchacz Europejski

Wiewiórki japońskie  

Wiewiórka trójbarwna

Kucyk Szetland

Kuc

Pszczoły

Pawie

Kitta czerwonodzioba

Kura silka

Kochin miniaturowy 

Kaczka Cayuga

Kaczka mandarynka

Amadyna wspaniała 

Kukabura chichotliwa 

Bażant srebrzysty 

Zaplanuj odwiedzenie Mini Zoo - zarezerwuj bilety na Farmę

Zarezerwuj termin na turnus szkolny do Mini Zoo

GODZINY OTWARCIA FARMY
weekendy 1000-1600
lipiec - sierpień
poniedziałek - piątek 1100-1700
weekendy sobota - niedziela 1100-1800